Anteny Krótkofalarskie - SP1BKS - Anteny KF

Kup teraz!

Cena:  PLN 5.25
5.25
Ilość:
drukuj
Akcesoria Antenowe

SUPER LUT 1,55mm /3mb

Jak ważnym elementem w praktyce radioamatora jest właściwy lut, to tak naprawdę nie wielu zdaje sobie sprawę. Typowy Lut o oznaczeniu LC60 to stop cyny 60% i ołowiu 40%, bardzo popularny i sprzedawany w każdym elektronicznym sklepie. Niestety nie nadaje się on na bezpośredni wpływ warunków atmosferycznych, zawarty ołów bardzo szybko pokrywa się szarym tlenkiem który ma rezystancje bardzo dużą co czasami staje się wręcz izolatorem zamiast przewodnikiem.
Najlepszym przewodnikiem jest srebro !!!
Mogę udowodnić że przeprowadzone przeze mnie próby wykazały antena typu dipol zamontowana na dachu jedenasto piętrowego budynku zasilana przez 2 jednakowe kable o długości 70m przełączane w domu wykazały że ta sama stacja była odbierana z siłą sygnału na S5 a na drugim kablu na S8. Pomiar rezystancji omomierzem wynosił (miedzy ekranem a żyła dla prądów stałych jest to droga do baluna i z powrotem 140mb) 19 Ohm na drugim 2 Ohm!!!
Różnica powalająca dla słabych stacji było to jak słyszeć ją albo nie !!!
Sprawdziłem oba kable czy czasami nie jest pęknięty albo przecięty, i nic były ok. Wtyczki zawsze wkręcam na kabel porządnie w imadle wiec nie ma prawa wypaść, więc wykręciłem obie i efekt widać na zdjęciach. Obie maja około 2 lata, z tym że jedna lutowałem lutem LC60, a druga SUPER LUTEM bez ołowiu ze srebrem.

Bardzo dobre spoiwo lutownicze ze srebrem wolne od ołowiu z aktywnym topnikiem. Przeznaczony przede wszystkim do lutowania w elektronice wskazane w technice wcz, audio ale również do lutowania srebra, miedzi, mosiądzu, niklu i cynku. Trwałość lutowania jest wieksza niż tradycyjnym lutem 60/40. Stop: cyna 94% srebro 5%, miedź 1%. Punkt topnienia: 223 °C. Masa netto: 35g