Anteny Krótkofalarskie - SP1BKS - Anteny KF

Kup teraz!

Cena:  PLN 1000.00
1000.00
Ilość:
drukuj
Anteny » Wielopasmowe

Kierunkowa antena odbiorcza K9AY - kompletna na zamówienie


Antena odbiorcza na dolne pasma 160-30m (zakres częstotliwości 1 – 10 MHz) wykonana z bardzo mocnych i solidnych materiałów.
Promiennik wykonany z wojskowego przewodu stalowo miedzianego 2mm.
Kompletna antena zawiera maszt z włókna szklanego 8,50m, odciągi z lin żeglarskich, ramki z przewodu wojskowego 2mm, sterownik elektroniczny i przewody gotowe z wtyczkami po 50m, śledzie i pokrowiec.

Kierunkowa antena odbiorcza na dolne pasma jest niezastąpiona dla każdego DX-mena na zimowe wieczory. Dzięki konstrukcji pętlowej oraz możliwości wyboru kierunku i rezystancji nie ma ponoć sobie równych. Konstrukcja anteny a właściwie sterownika do niej jest dość prosta. W puszce przy antenie są 2 przekaźniki do zmiany kierunku, balun 1:9 i vactrol(zmienna rezystancja).W najnowszej wersji również wzmacniacz 14db na tranzystorze NE46134(kopia z Elcrafta K3) W sterowniku mamy przełącznik kierunków i płynnie regulowane źródło prądowe do sterowania vactrolem na scalaku LM358N i potencjometrze oraz włacznik zasilania i włacznik przedwzmacniacza. Zakres regulacji rezystancji to 250 do 800 ohm. Zasilanie 12-15V DC, ( czerwony +, czarny - ) Kołki – śledzie mocujące liny należ zamontować w odległości 5-6m od podstawy masztu w 4 kierunkach.