Anteny Krótkofalarskie - SP1BKS - Anteny KF

Kup teraz!

Cena:  PLN 560.00
560.00
Ilość:
drukuj
Osprzęt Radiostacji

Programowalny sterownik i przełącznik anten KF komplet GNIAZDA TEFLONOWE

Programowalny sterownik i przełącznik anten KF

OPIS

Przełącznik służy do podłączenia 4 dowolnych anten (nadawczych,odbiorczych) do jednego kabla koncentrycznego . Dzięki niemu zaoszczędzamy na drogim kablu koncentrycznym oraz poprawiamy estetykę naszej instalacji antenowej.

Przełącznik wykonany jest w obudowie wodoszczelnej, odpornej na UV i rdzę. Zamontowane gniazda antenowe wysokiej jakości ze złoconym pinem i izolacją teflonową. Użyte śruby są nierdzewne a nakrętki mosiężne. Przekaźniki to RM85 relpol hermetyczne z posrebrzanymi stykami. Wersja testowa wytrzymała 3kW mocy output z PA.

Przełącznik zwiera nieużywane anteny do uziemienia, dzięki czemu mamy częściową ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi.

Przełącznik instalujemy na dachu a sterownik w domu łącząc oba elementy cienkim(tanim) kablem sterującym.

Sterownik posiada 24 programy, które możemy dowolnie konfigurować. Możemy np: słuchać na antenie nr4 a nadawać z anteny nr1, bądź słuchać z anten 3i4 a nadawać z 2 itp. Kombinacje są dowolne zależne od potrzeb użytkownika. Sterownik programuje się za pomocą komputera.

W komplecie jest: przełącznik antenowy, sterownik, wtyki do wykonania kabla sterującego.

INSTALACJA

Przełącznik instalujemy na dachu a sterownik w domu podłączając je ze sobą za pomocą kabla sterującego 5żył. Przełącznik zasilany jest napięciem 13,8V i pobiera ok. 50mA. Kabel sterujący może być bardzo cienki (tani) dzięki wysokiej czułości cewek przekaźników. Łączymy go na zasadzie 1-1 2-2 3-3 4-4 9-5 masa zgodnie z numeracja pinów we wtyczkach. Pin nr 1 we wtyczce przy sterowniku z pinem nr 1 we wtyku przełącznika i tak dalej. Piny od 1 do 4 to kolejne przekaźniki, nr 9 i 5 to masa. Pozostałe styki we wtyczce sterownika 5,6,7,8 są do wykorzystania do kolejnych 4 anten.

Do gniazda środkowego przełącznika podłączamy kabel koncentryczny idący od RTX-a a do pozostałych gniazd od1 do 4 podłączamy anteny.

Sterownik możemy podłączyć do lini PTT radia wykorzystując gniazdo RCA na tylnym panelu sterownika celem korzystania z funkcji – antena odbiorcza i nadawcza.

opis sterownika jest tu http://sq1gu.tobis.home.pl/sq1gu/index.php?option=com_content&view=article&id=12:procesorowy-sterownik-przelacznika-anten&catid=9&Itemid=109